Zooloogia osakonna bakalaureusetöö oponendi juhend
- Palume oponendil töö hindamisel lähtuda dokumendist "Bakalaureusetöö juhend zooloogia osakonnas: sisu, vorm ja protseduurid".
- Oponent peab kaitsmisel kohal olema, kirjalikust arvamusest ei piisa.
- Kogu oponendi etteaste (sissejuhatav sõnavõtt, väitlus kaitsjaga, kokkuvõte) peab mahtuma 15 minuti piiridesse. Sellest tulenevalt palume oponendil käsitleda kõigepealt olulisemaid küsimusi/puudusi ja jätta vähemtähtsate detailide üle diskuteerimine puhuks, kui aega selleks jätkub.
- NB! Väitluse peamine mõte seisneb selles, et komisjon saaks veenduda kaitsja enda erialalises kompetentsuses teemal, mida käsitleb tema bakalaureusetöö. See peaks ideaalis ühtlasi kinnitama, et bakalaureusetöö on kaitsja enda, mitte kellegi teise poolt kirjutatud. Seepärast palume oponendil kindlasti väitluse käigus esitada kaitsjale küsimusi, mis võimaldavad üliõpilasel demonstreerida oma erialast asjatundlikkust.
- Töö vooruste ja puuduste käsitlemisel soovitame oponendil pöörata eraldi tähelepanu (a) töö sisule; (b) töö stiilile; (c) töö vormistusele
- Kaitsmisel esitatavad sisulised küsimused ei tohi olla kaitsjale ette teada.
- Hiljemalt kaitsmisele eelneva tööpäeva hommikul kell 9:00 esitab või saadab oponent zooloogia osakonna õppekorralduse spetsialistile (Vanemuise 46-309 või margret.sisask [ät] ut.ee) töö kohta lühikese kirjaliku hinnangu (ilma küsimuste ja sisuliste märkusteta), millega kaitsjal on õigus enne kaitsmist tutvuda. Hinnangus võiks kasutada järgmist skaalat: (a) tugev töö; (b) töö vastab bakalaureusetöö nõuetele või (c) nõrk töö. Iga kategooria puhul võiks osutada ka peamistele voorustele ja puudustele.
- Kõik antud päeva oponendid on tungivalt palutud osa võtma kaitsmistejärgsest hindamiskomisjoni istungist. Kui see pole kuidagi võimalik, siis tuleb oponendil enne lahkumist komisjoni esimehele (või istungi juhatajale) konfidentsiaalselt teatavaks teha oma hindesoovitus.