Magistriõpe zooloogia osakonnas
NB! Alates 2019/2020 õppeaastast käivitub seniste bioloogia ja ökoloogia õppekavade asemel ühtne BIOLOOGIA JA ÖKOINNOVATSIOONI õppekava!
Videot 2019. a. aprillis korraldatud sellealasest infotunnist vaata SIIT.
Magistriastme üliõpilase side osakonnaga algab sellest hetkest, mil ta valib oma magistritöö juhendajaks zooloogia osakonna teadlase/õppejõu või doktorandi. Oma magistriseminari läbib selline magistrant vastavalt selle õppetooli nõuetele, millise õppetooli juurde kuulub tema juhendaja.
Osakond korraldab uutele magistrantidele sügissemestri alguses infotunni, kus selgitatakse magistriõppe iseärasusi osakonnas.
Magistrantidel soovitatakse spetsiaalse "mobiilsusakna" kaudu läbida ka välisõpingud. Välismaal õppimas käimine, sealhulgas praktika läbimine, annab väärtusliku rahvusvahelise kogemuse, laiendab silmaringi ning on kindlaks eeliseks tööturul. Selle sujuvamaks korraldamiseks on õppekavadesse integreeritud nn. mobiilsusaken. Info bioloogia õppekavade mobiilsusakna kohta leiad SIIT.
Magistritöö
Magistritöö teema ja juhendaja tuleb magistrandil endale leida hiljemalt magistrantuuri esimese sügissemestri jooksul, suheldes selleks kas osakonna juhataja, õppetoolide ja töörühmade juhatajate või otse potentsiaalsete juhendajatega. Tutvuge enne põhjalikult osakonna ja õppetoolide kodulehtedega ja külastage osakonna magistrantide infotundi.
Juba enne magistritööks materjali kogumist lugege põhjalikult zooloogia osakonna magistritöö juhendit.
Magistrant koos juhendajaga täidavad Magistritöö juhendamise kokkuleppe vormi ja esitavad selle allkirjastamiseks õppetooli juhatajale hiljemalt esimese aasta sügissemestril, kuid niipea, kui vähegi võimalik. Täidetud ja kõigi osapoolte poolt allkirjastatud vormi alusel registreerib õppekorralduse spetsialist juhendaja ja teema ÕIS-is.
Esimese magistrantuuriaasta kevadsemestri lõpus kontrollitakse õppetoolis magistrandi magistritöö edenemist ja määratakse selle alusel sissekantavate ainepunktide arv. Kui magistrandil pole magistritööst selleks ajaks midagi ette näidata, jäävad punktid sisse kandmata.
Magistritööde kaitsmised zooloogia osakonnas toimuvad reeglina iga õppeaasta kevadsemestri lõpus.